Rynek materiałów budowlanych podlega nieustannej przemianie. Rosnące wymagania klientów, ogromna konkurencja i konieczność stałego wdrażania nowych technologii, opracowywania nowych rozwiązań powodują, że coraz częściej funkcjonujące na rynku przedsiębiorstwa decydują się na fuzje, tworzenie grup czy koncernów. Samodzielnie zdolne są działać jedynie firmy dysponujące dużym kapitałem i to nie tylko finansowym, ale majątkiem opartym na zdobytym przez lata doświadczeniu, wiedzy i kompetencji. Taką właśnie firmą jest Fabryka Pap Dachowych i Materiałów Dekarskich W. Quandt. Rzemieślnicze korzenie właścicieli firmy i wielu jej pracowników pozwoliły stworzyć specyficzne, rodzinne przedsiębiorstwo, rozumiejące potrzeby swoich klientów i oferujące bitumiczne materiały izolacyjne najwyższej klasy.

Historia firmy sięga do 1868 roku, kiedy to w Kostrzyniu nad Odrą powstała pierwsza, założona przez Wilhelma Quandta, fabryka pap dachowych i materiałów izolacyjnych. W ciągu ponad 130 lat istnienia firma W.Quandt dynamicznie rozwijała swoją działalność, poszerzała i unowocześniała produkowane przez siebie wyroby i jednocześnie zdołała utrzymać status przedsiębiorstwa rodzinnego, gdyż priorytetowym dla niej parametrem zawsze było indywidualne traktowanie swoich klientów.

Szczególną dumę zarówno właścicieli firmy jak i wszystkich pracowników budzi fakt, iż mimo znaczącego rozwoju i powiększenia potencjału produkcyjnego - fabryka uniknęła anonimowości i bezosobowości w stosunkach z odbiorcami. Serdeczna atmosfera, podtrzymywanie kontaktów, traktowanie wszystkich klientów jak członków rodziny to efekt kontynuowania wzorców zachowań tak charakterystycznych dla rodzinnych przedsiębiorstw. W dobie globalizacji świata, telefonów komórkowych, internetowych zakupów, postawa taka sprzyja zacieśnianiu związków z odbiorcami, pomaga rozwiązywać i lepiej rozumieć ich problemyWażnym elementem filozofii Fabryki Pap Dachowych i Materiałów Dekarskich W. Quandt jest serwis. Potrzeby i życzenia klientów rozpatrywane są elastycznie i indywidualnie, niezależnie od tego, czy zgłaszane zostają w Niemczech, Polsce, czy innym kraju, gdzie dostępne są produkty firmy. W przekonaniu kierownictwa fabryki, podstawę owocnych stosunków handlowych stanowią bowiem: kompetencja, zaufanie i wzajemne zrozumienie.

Szczególne znaczenie dla ułatwienia kontaktów z naszymi polskimi odbiorcami miało otwarcie w 1997 roku, biura handlowego i składu fabrycznego w Polsce. Obecnie mieści się ono w Żmigrodzie, miejscowości leżącej na trasie Wrocław-Poznań, skąd odbywa się dystrybucja naszych wyrobów do wszystkich punktów odbioru Polsce.
Działalność firmy W. Quandt opiera się na nowoczesnej technologii produkcji, ścisłej kontroli jakości i kwalifikowanym doradztwie. W 1992 roku oddany został do użytku - w miejscowości Schöningen pod Hannowerem - najnowocześniejszy w Niemczech zakład produkcyjny pap polimero-bitumicznych. Teren zakładu o powierzchni ponad 80.000m2 zlokalizowany został w pobliżu autostrady A2, co pozwala na realizację zamówień w systemie "just-in-time". Jakość wyrobu finalnego w zasadniczej mierze uzależniona jest od jakości surowca. Stawiając sobie za cel produkcję wyrobów o najwyższym standardzie, firma W.Quandt zdecydowała się na prowadzenie dostawy płynnych surowców przy pomocy własnych samochodów spedycyjnych. Podstawę produkcji stanowią w pełni skomputeryzowane, elektroniczne układy sterowania. Procesem wytwarzania począwszy od dostawy płynnych surowców do konfekcjonowania gotowych wyrobów - kieruje system automatycznego sterowania, co zapewnia stały wysoki standard wyrobu finalnego. Dzięki tym rozwiązaniom i utrzymaniu stałego reżimu technologicznego nasza firma otrzymała już w 1996 roku certyfikat ISO 9001.

Oferta firmy:

- termozgrzewalne papy na bitumach:
      • oksydacyjnych JUMBO ELEFANTENHAUT
      • elastomerowych (modyfikowanych SBS) JUMBO PLAN
      • plastomerowych (modyfikowanych APP) JUMBO PLAN
- samoprzylepne papy modyfikowane JUMBOSTAR
- paroizolacyjne, podkładowe, wierzchniego krycia
- tradycyjne papy asfaltowe.

Ponadto program produkcyjny obejmuje m.in.: papy i materiały specjalne, bitumiczne materiały powłokowe, bitumiczne masy klejące, kleje do materiałów izolacyjnych, masy zalewowe, środki ochronne do budynków, płyty z twardej pianki Qualitekt E-Ps z jednostronnymi za- kładkami laminowane, pokrycia Qualitekt E-PS z jednostronnymi zakładkami laminowane na rolkach lub składane, zgrzewane papy plastomerowo-bitumiczne.

STRONA GŁÓWNA